EPALi konverentsi esinejate tutvustus

14. septembril toimuvale konverentsil on oodata mitmeid väga põnevaid esinejaid ja teemasid. Tutvustame neid järgnevatel nädalatel lähemalt.  

Janika Tähnas, Tartu Raekoja apteegi juhataja
„Kahjude vähendamise teenus – apteegi kogemus ja riigi ootused“
Janika Tähnas on pikaaegne Tartu Raekoja apteegi juhataja,  kes räägib Eestis seni ühes apteegis pakutavast kahjude vähendamise teenusest ning projekti kogemusest.

Dr Taavi Tillmann, rahvatervise arst ja lektor, Inglismaa Terviseamet ja University College London
„Tubakast loobumise nõustamine - UK ja Eesti võrdlus ja võimalused“
Dr Tillmann ennetab krooniliste haiguste teket rakendades selleks nutikaid riskiennustus algoritme, sõeluuringu programme ja sihitud interventsioone, et parandada  inimeste käitumist. Konverentsil räägib ta Inglismaa kogemusest, kus apteekrid nõustavad suitsetajaid tubakast loobuma.

 Ly Rootslane, EPAL juhatuse liige
„Apteekri muutunud roll tänases Eestis“
Ly Rootslane on alates eelmise aasta oktoobrist Eesti Proviisorapteekide Liidu juht. Lisaks töötab ta Apotheka apteekide apteegiteenuse arendusjuhina. Oma eesmärkidena näeb ta apteegiteenuse kaasajastamist, kus nõustamisel ja terviseteenustel on oluline osa ning apteekri elukutse populariseerimist.

Madis Kallas, UPTIS projektijuht, Sotsiaalministeerium
„Integratsioon tervishoiusüsteemiga, uue põlvkonna tervise infosüsteem – UPTIS“
Tervise infosüsteem on üks Eesti digiriigi lipulaevadest, mis saab sel aastal 12-aastaseks. Madis Kallas tutvustab projekti UpTIS, mis on tervise infosüsteemi järgmine suur arenguhüpe.

Kristjan Puusild, analüütiline terapeut väljaõppes
„Tervise“ uus, avarduv tähendus – täielik füüsiline, vaimne ja sotsiaalne heaolu"
Terapeudina on Kristjanile oluline individuaalne lähenemine, terapeutilise suhte hoidmine ning terviklike lahenduste leidmine, sellest räägib ka tema ettekanne.

Jana Lass, Tartu Ülikooli Kliinikumi kliiniline proviisor
„Kliiniline proviisor – kes ta on?“
Jana Lass keskendub oma ettekandes küsimusele kuidas saab paremini aidata patsienti ning räägib lähemalt, mida kujutab endast kliinilise proviisori õpe.