MÜÜT VÕI TÕDE? Nikotiinil on kahjulik tervisemõju, olenemata millisel kujul seda tarvitatakse

Kuna tavasigarettide suitsetamine on muutunud ebapopulaarseks, on lühikese ajaga turule toodud palju uusi alternatiivseid tubakatooteid, millega inimeste sõltuvusest jätkuvalt kasu lõigata. Uute toodetega käib kaasas ka palju teadmatust ja valeinfot, mistõttu ei oska inimesed neid karta. Tervise Arengu Instituudi alkoholi ja tubaka valdkonna vanemspetsialist Anna-Liis Veerpalu lükkab ümber enamlevinud müüdid.

Nädala jooksul lisandus 12 laboratoorselt kinnitatud gripijuhtu

Nädala jooksul registreeriti 28 gripijuhtu, millest laboratoorselt kinnitati 12 (11 A- ja üks B-gripiviirus). Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse andmeil vajas gripi tõttu hospitaliseerimist kolm vaktsineerimata riskirühma patsienti. Hooaja algusest on gripi tõttu haiglaravi vajanud seitse patsienti.

Millal alustada tervisemurega apteegist?

Nii mõnegi tervisemure korral ei pea ootama arsti juurde pääsemist. Lihtsamate haigusnähtude, allergia või ka pisivigastustega tasub esimesena pöörduda lähimasse apteeki, kus aitavad sind meditsiinilise kõrgharidusega apteekrid. Samuti saab apteegis vastuse ravimeid puudutavatele küsimustele ja nõu, kuidas hoida enda tervist.