Algas uus vaktsineerimist edendav kampaania "Kolmega on kindlam"

Alates 10. jaanuarist algas Eestis kaks nädalat kestev vaktsineerimist edendav kampaania "Kolmega on kindlam!", mille ajal suureneb kogu Eestis märkimisväärselt nii vaktsineerimiskohtade kui ka aegade hulk. Kampaaniat korraldavad Sotsiaalministeerium ja Tervisekassa. Kampaania ajal soovitakse võimaldada COVID-19 vastu vaktsineerimist 120 000 inimesele üle Eesti. Kampaanias osalevad ka apteegid.

Tõhustusdoosi tegemine on parim kaitse, mis on võimalik väga kiiresti leviva koroonaviiruse omikrontüve vastu saada. Seda nii nakatumise, kuid eeskätt just raske haigestumise ehk haiglaravile sattumise vastu. Lisaks on tõhustusdoosi tegemine ka ainus võimalus oma COVID-19 tõendi pikendamiseks, sest alates veebruarist lüheneb selle kehtivusaeg Eestis ja Euroopa Liidus üheksale kuule pärast esmase vaktsineerimiskuuri lõpetamist.

Kampaania ajal saab ette registreerides vaktsineerida oma perearsti juures, haiglates, erakliinikute vaktsineerimispunktides ja apteekides. Liikumisraskustega inimesed saavad vaktsineerija kutsuda endale tasuta koju helistades telefoninumbril 1247 või andes soovist teada oma perearstile. Igas maakonnas on lisatud vähemalt üks täiendav vaktsineerimispunkt, mis asub enamasti kaubanduskeskustes ning on avatud õhtuti ja nädalavahetustel.

Haigekassa saadab kampaania vältel vanusegruppide kaupa SMS-teavitusi inimestele, kellel on käes tõhustusdoosi tegemise aeg ja kelle kontaktandmed on riigil olemas. Vaktsineerimispunktide info leiab vaktsineeri.ee lehelt, aegu saab broneerida helistades riigiinfo telefonil 1247 või logides sisse patsiendiportaali või teenuse pakkuja kaudu (näiteks apteekide puhul).

Eestis on tänaseks tõhustusdoosi saanud 316 768 inimest, mis moodustab 29% täisealisest elanikkonnast ja 47% üle 60-aastastest elanikest. Eestis alustati tõhustusdooside tegemist 2021. aasta oktoobris üle 65-aastaste vanuserühmas, hooldekodude elanike, tervishoiu-, sotsiaal- ja haridusvaldkonna töötajate seas, kellel oli esmase vaktsineerimiskuuri lõpetamisest möödas vähemalt viis kuud. Omikroni tüve kiire leviku tõttu võimaldati alates 21. detsembrist 2021 tõhustusdoosi tegemine kaks kuud pärast Jansseni ja kolm kuud pärast Pfizeri, Moderna või AstraZeneca vaktsineerimiskuuri lõpetamist. COVID-19 läbipõdenud saavad tõhustusdoosi teha kuuendal kuul pärast viimast vaktsiinidoosi või läbipõdemist.

Ülevaate uutest ja laienenud vaktsineerimispunktidest leiab siit.