Ühendkuningriigis vaktsineerivad apteekrid COVID-19 vastu

Suurbritannia ajaloo suurim vaktsineerimisprogramm algas 8. detsembril 2020, kui toona 90-aastane Margaret Keenan vaktsineeriti Coventry ülikoolihaiglas Pfizeri ja BioNTechi toodetud ja välja töötatud COVID-19 vaktsiiniga. 27. jaanuariks 2021 oli vaktsineeritud üle kuue miljoni inimese, ligi 450 000 inimesele oli tehtud kaks vaktsiiniannust. Kuidas aitavad sellise mastaapse programmi läbiviimisele kaasa apteegid ja apteeker?


UUS RUBRIIK: Miks on oluline, et apteeker end vaktsineerib?

Proviisor Kerli Vahar: "Tegelikult on oluline, et ennast vaktsineeriksid kõik need, kelle jaoks see ei ole vastunäidustatud. Ainult nii tekib karjaimmuunsus ning saame ära hoida meditsiinitöötajate ja haiglate ülekoormamise. Lisaks aitab see kiiremini jõuda tagasi piirangutevaba eluni. Eriti oluline, et ennast vaktsineeriksid apteekrid, et tagada püsiv ravimite kättesaadavus. Tihti on apteek esimene koht, kuhu pöörduvad inimesed, kellel juba on esmased haigestumise sümptomid."

UUS RUBRIIK: Miks on oluline, et apteeker end vaktsineerib?

Proviisor Indrek Ventmann: "Mina vaktsineerin, sest see on hetkel ainuke teaduslikult tõestatud meetod pandeemia lõpetamiseks. Ma usun, et me kõik ootame juba kannatamatult normaalsuse juurde tagasi pöördumist. Lisaks leian, et tervishoius töötavatele inimestele on vaktsiin vaikimisi kohustuslik - ainult nii saame olla eeskujuks ja motiveerida inimesi vaktsineerima ning samal ajal kaitsta neid, kes vaktsineerida ei saa."


Tänasest saab apteekides gripi vastu vaktsineerida

5. oktoobrist kuni 15. novembrini on taaskord võimalus gripi vastu
vaktsineerida valitud apteekides üle Eesti. Uuendusena toimub sel aastal
vaktsineerimine ainult eelregistreerimisega ja kinni tuleb pidada nõuetest seoses COVID-19 levikuga.