Eesti Proviisorapteekide Liit alustas tegevust

Värskelt tegevust alustanud Eesti Proviisorapteekide Liidust (EPAL) saab tugev partner apteegi omanikele, riigile ja teistele tervishoiusektori osapooltele.

Liidu juhatuse liige, proviisor Timo Danilovi sõnul on EPALi ambitsiooniks olla suurim, professionaalseim ja innovatiivseim apteegisektori esindusorganisatsioon Eestis. "Näeme, et tänased proviisoromanikud vajavad tugevat ja kindlat partnerit oma huvide esindamisel suhtluses riigi ja teiste tervishoiusektori osapooltega. Samuti apteegiteenuse ja apteegi rolli edendamisel esmatasandi tervishoius," selgitas Danilov.

EPAL on orienteeritud innovatsiooni ja kaasaegsete digilahenduste arendamisele apteegisektoris, rahvusvahelisele suhtlusele ja koostööle. Timo Danilov avaldab lootust, et liikmete koostöö tulemusena tõuseb apteekide roll esmatasandi tervishoius ja areneb terviseteenuste osutamine apteegis.

Liidu prioriteediks on ka farmaatsiahariduse edendamine, apteekri elukutse populariseerimine ja apteekrite erialane täiendamine. Seetõttu tegutseb EPALi juures koolituskeskus, mis pakub apteekritele professionaalset ja ajaga kaasas käivat koolitusprogrammi.

EPAL koondab nii apteegipidajaid kui ka apteegipidajatele frantsiisiteenuse pakkujaid. EPAL-ga saab liituda veebilehe www.epal.ee kaudu.

Uus organisatsioon tekkis pikaajalise ajaloo ja apteegisektori esindusorganisatsiooni kogemusega Eesti Apteekide Ühenduse (EAÜ) reorganiseerimise tulemusena.

Lisainfo:
Timo Danilov
Proviisor, juhatuse liige
Eesti Proviisorapteekide Liit
5344 2191
timo.danilov@epal.ee