Gripiviirus on levimas aktiivselt üle Eesti

Eesti Rahvusringhääling annab teada, et eelmisel nädalal kinnitati Eestis 1328 A-gripiviiruse juhtu, kokku on hooaja jooksul kinnitatud laboratoorselt 1768 gripijuhtu.

Gripiviiruse levik on laialdane ja tõusnud hüppeliselt võrreldes eelnevate nädalatega. Kõik gripijuhtumid on seotud A-gripiviiruse alatüübiga A(H3). Selle viiruse alatüübiga seotud grippi haigestumise kulgu loetakse raskemaks ja seda just kõrgenenud tüsistuste ning suremuse ohu tõttu eriti vanemealiste inimeste seas.

Gripp on äge viiruslik haigus. Gripp levib puhangute, epideemia ja pandeemiana. Kõige enam haigestuvad grippi lapsed, kuid haiglaravi vajavad ja surmajuhud tekivad peamiselt eakate, krooniliste haigustega inimeste hulgas.

Kõige kindlama kaitse annab vaktsineerimine, millega ennetada haigusesse nakatumist. Gripivaktsiin hakkab tervetel inimestel mõjuma 10–14 päeva pärast süstimist ja selle mõju kestab kuni aasta. Jätkuvalt on võimalik end lasta vaktsineerida perearsti juures, vaktsineerimiskabinetis või valitud apteekides.

Loe lähemalt gripiviirusest siit.