Nädalaga lisandus 238 laboratoorselt kinnitatud gripijuhtu

COVID-19 haigestumus ning hospitaliseerimiste arv on püsivas langustrendis. Gripiviirusega seotud haigusjuhtude arv ning gripi tõttu hospitaliseerimiste arv on stabiliseerunud.

Eelmise nädala jooksul registreeriti 2914 ägedate respiratoorsete nakkuste haigusjuhtu, neist 40% olid kuni 14-aastased lapsed. Lisandus 538 gripijuhtu, millest 238 olid laboratoorselt kinnitatud.

TEHIKu andmetel oli viimase kahe nädala jooksul gripi tõttu haiglaravil 92 patsienti. Hooaja algusest on hospitaliseeritud kokku 526 inimest. Gripi hospitaliseerimiste arv kasvas vanemaealiste inimeste hulgas. Hospitaliseeritud patsientide keskmine vanus on 67.

Esialgsetel andmetel on sel viirushooajal esinenud 28 gripi kaasuva ja põhihaigusega seotud surmajuhtumit. Surnute keskmine vanus on 88. Gripiviirusega seotud haigusjuhtude arv ning gripi tõttu hospitaliseerimiste arv hakkab langema järgnevatel nädalatel, kuid veel aeglasemas tempos.

Nädala jooksul lisandus 1190 COVID-19 haigusjuhtu. Registreeritud haigusjuhtude üldarv on vähenenud 34,1% võrra. Haiglate edastatud andmetel hospitaliseeriti 71 patsienti nii COVID-19 põhi- kui ka kaasuva haigusega. Hospitaliseerimiste arv vähenes eelmise nädalaga võrreldes 47% võrra. Haiglate poolt edastatud esialgsetel andmetel esines viis COVID-19 kaasuva ja põhihaigusega seotud surmajuhtumit.

Selleks, et ära hoida viiruste levikut oma pere, sõprade ja lähedaste seas, pea meeles:

  • Haigena püsi kodus!
  • Riskirühma inimesi külasta vaid siis, kui oled terve.
  • Kahtluse korral testi ennast. Pea meeles, et haiguse esimestel päevadel ei pruugi kiirtest usaldusväärset tulemust anda! Vajadusel korda testi mõni päev hiljem.
  • Haigestumise korral võta ühendust perearstiga või nõuandeliiniga 1220.
  • Riskirühma inimesena väldi rahvarohkeid kohti või kanna seal maski.
  • Vaktsineeri ennast, kui pole seda veel jõudnud teha.
  • Järgi üldiseid hügieenireegleid!

*Hetkel ringleb Eestis üheaegselt kaks gripiviiruse alatüüpi: A-gripiviiruse alatüübid A(H1N1)pdm09 ja A(H3N2). Alatüpeeriti 41 A-gripiviirust, neist 29 olid A-gripiviiruse alatüübid A(H1N1)pdm09 ja 12 A(H3). Ringlusse on jõudnud B-gripiviirus, laboratoorselt kinnitati 4 B-gripiviirust.

Allikas: Terviseamet