PGEU pressiteade 

Täna valis Euroopa Liidu Apteekrite Liit (PGEU) oma peaassamblee koosolekul uue presidendi ja asepresidendi 2025 aastaks. PGEU presidendiks sai Clare Fitzelli Iiri Apteekrite Liidust (IPU) ja PGEU asepresidendiks Claude Hostert-Pfeifferi Luksemburgi Apteekrite Liidust (SPL). Nende mandaat algab 1. jaanuaril 2025.

Oma vastuvõtukõnes rõhutas Clare Fitzell: "Mul on tõeline au, et mind valiti PGEU presidendiks. 2025. aasta saab olema otsustava tähtsusega, et määrata Euroopa Liidu tegevussuund terviseküsimustes. Äsja valitud Euroopa Parlamendi ja järgmise Euroopa Komisjoni mandaadid pakuvad ainulaadset võimalust jätkata tööd tervise hoidmiseks ELi poliitilises päevakorras ja tugeva Euroopa Tervise Liidu loomiseks. Annan oma panuse, et apteekrite seisukohad oleksid ELi poliitikakujundajale teada. Järgmise aasta jooksul jätkub ELi ravimite alaste õigusaktide reform, mis mõjutab apteekide ja apteekrite tegevusi järgmiste aastate jooksul. Peame tagama regulatiivse raamistiku, mis tunnustab kogukonna apteekrite rolli tervishoiusüsteemis ja toob patsientidele tõelist kasu, suurendades ravimite kättesaadavust ja vähendades raviminappust. PGEU liikmete väärtuslikule koostööle toetudes olen otsustanud töötada meie elukutse tuleviku kujundamise nimel."

Clare Fitzell on proviisor, kellel on üle 24-aastane apteekri töökogemus Ta on lõpetanud Dublini Trinity College'i ning töötanud nii apteekri kui ka apteegijuhatajana. Kogu oma karjääri jooksul on Clare täitnud mitmesuguseid rolle, omandades laialdasi kogemusi apteegiteenuste osutamises, regulatiivsetes küsimustes ja kvaliteedijuhtimises apteegipraktikas. Praegu töötab Clare Iiri Apteekrite Liidus (IPU) strateegilise poliitika juhina.

Claude Hostert-Pfeiffer rõhutas: "Olen väga uhke, et mind valiti PGEU asepresidendiks. Ootan innukalt tihedat koostööd kõigi oma Euroopa kolleegide ja PGEU sekretariaadiga Brüsselis.“

Claude Hostert-Pfeiffer alustas apteekrina tööd 1994. aastal, alates 2007. aastast juhib ta oma apteeki. Alates 2018. aastast on ta Luksemburgi Apteekrite Liidu (SPL) juhatuse liige, kus tema peamine töövaldkond on apteegiteenuse arendamine Luksemburgis.


Allikas: PGEU.eu