Raekoja apteek tähistas oma 100. juubeliaastat

Tartu Raekoja apteek tähistas eelmine nädal 100. sünnipäeva vastuvõtu, ühispildistamise ja apteegi töötajate etteastetega, kirjutab Tartu Postimees. Külalisi tervitasid vanaaja apteekriteks kostümeeritud mehed, kes hiljem rahva keskel tantsugi lahti lõid.

Tartu esimest apteeki mainiti kirjalikult esimest korda juba 1430. aastal, mis teeb sellest ühe vanima apteegi kogu Baltimaades. Selle järeltulija, praegune Raekoja apteek asutati linnavalitsuse otsusega pärast Vabadussõda 1922. aastal ja see oli üks esimesi omavalitsusele kuulunud apteeke iseseisvas Eestis.

Tähistamisel käisid teiste seas õnnitlussõnu ütlemas linnapea Urmas Klaas, Eesti farmaatsia seltsi president Triinu Entsik-Grünberg ja Eesti proviisorapteekide liidu juht Ly Rootslane.

Tartu ülikooli farmaatsia instituudi juhi professor Ain Raali hinnangul oli Tartu apteek vanuselt kolmas Baltikumis ning see alustas tegevust enne, kui rajati apteegid Põhjamaades ja Venemaal. «Oleme tähelepanuväärse traditsiooni kandjad. See paneb uhkust tundma, aga loob ka väga suure vastutuse,» lausus Tartu Raekoja apteegi juht Janika Tähnas.

Praeguse väljanägemise sai Raekoja apteegi saal 2017. aastal. Ühtlasi sai toona uue kujunduse ofitsiin, ning ehitati välja tervisekabinet ja loodi üliõpilaste tarbeks seminariruum.

Juubelinädala lõpuni sai Raekoja apteegi tervisekabinetis lasta tasuta mõõta erinevaid tervisenäitajaid.

Vaata ürituse galeriid SIIT