Täna tähistatakse ülemaailmselt apteekrite päeva

Tänavu aasta on tähistuse keskne teema “Apteek ühtses tegevuses tervislikuma maailma nimel", mis juhib tähelepanu apteekide positiivsele mõjule tervisele üle kogu maailma ning solidaarsusele tegutseda erialadeüleselt rohkem ühtsemalt.

„ÜRO säästva arengu tegevuskava kolmas eesmärk seab mitmeid terviseeesmärke, sealhulgas mittenakkushaiguste (nagu südame-veresoonkonna haigused, vähk, diabeet, kroonilised hingamisteede haigused ja vaimne tervis) ning nakkushaiguste (nt HIV, tuberkuloos ja tähelepanuta jäetud troopilised haigused) jaoks. Oleme näinud edusamme paljudes nendes valdkondades ja meie elukutse peaks olema uhke ning oma panusest teisigi teavitama. COVID-19 pandeemia on aga edusamme takistanud, mistõttu on hädavajalik, et me hakkaksime end taastama, ”ütles FIP president Dominique Jordan.

Apteekrite päeva tähistatakse iga-aastaselt, et juhtida tähelepanu apteekri elukutsele. Meil on väga hea meel, et Eestit esindav saadik sellel päeval on Eesti Proviisorapteekide Liidu juht Ly Rootslane.

Rohkem infot apteekrite päeva kohta saab FIPi kodulehelt.