Tervisevaldkonna eksperdid kogunevad arutlema apteekrite kandva rolli üle tervishoiusüsteemis

„Apteekritel on inimeste tervise eest hoolitsemisel suurem roll kui kunagi varem,“ ütles Eesti Proviisorapteekide Liidu juht Ly Rootslane, kelle sõnul on COVID-19 pandeemia üle maailma tõstnud esile apteekrite tähtsuse ühiskonnas. „Apteegid on olnud kogu pandeemia vältel avatud ja kättesaadavad ning apteekrid on pidanud kiiresti kohanema inimeste erinevate soovide ning vajadustega. Seetõttu on just praegu õige aeg apteekri rolli ümbermõtestamiseks. Apteeker on  ravimispetsialist, kes annab nõu, kuid panustab järjest enam ka haiguste ennetamise ja tervise edendamise suunal. Konverentsil arutatakse, kuidas on apteekrid uute oludega kohanenud ning kuidas tagada ka tulevikus kvaliteetsed ja patsiendikesksed apteegiteenused,“ tutvustas Rootslane.

Tulenevalt muutunud ootustes apteekritele ja apteekide valmisolekust panustada rohkem tervishoidu, võib sellel aastal Viru Konverentsikeskuses kuulda esitlusi väga erinevate, kuid ühtviisi päevakohaste apteegiteenuste kohta. „Näiteks kuuleme konverentsil Leedu kolleegidelt, milline on olnud sealsete apteekide kogemus vaktsineerimisega, ning kuidas Inglismaal apteekrid nõustavad suitsetajaid tubakast loobuma. Eesti apteekrid jagavad aga kogemusi sõeluuringute ja kahjude vähendamise teenuste kohta ,“ avab Rootslane. „ Oleme kutsunud esinema oma valdkonna parimaid spetsialiste, et mõelda veidi laiemalt, kuidas pakkuda inimesele parimat teenust lähtudes iga apteegikülastaja vajadustest.“

Konverentsil on teemaks ka täiendava kliinilise väljaõppega apteekri, nn kliinilise proviisori järjest olulisem koht patsiendi ravimimeeskonnas ning Sotsiaalministeerium tutvustab, millele keskendutakse uue põlvkonna Tervise Infosüsteemi arendamisel.

EPALi konverents on tervishoiuvaldkonna üks olulisemaid üritusi, olles hinnatud kohtumis- ja teadmiste vahetamise paik nii apteekritele kui teistele ravimivaldkonna spetsialistidele, kes on oodatud üritusele kaasa mõtlema ja arvamust avaldama.

Sel aastal tagab konverentsile pääsu vaktsineerimispass, digitaalne COVID-19 vaktsineerimistõend, läbipõdemistõend või negatiivne testitulemus. Kohapeal on kiirtesti tegemise võimalus.